Strona główna » Ewa Minge: “Katolicyzm nadaje sens cierpieniu”

Ewa Minge: “Katolicyzm nadaje sens cierpieniu”

Katolicyzm nadaje sens cierpieniu. Łatwiej zrozumieć czy tez pogodzić się z faktem bólu i zapisać go w kategorii daru. Dar cierpienia, brzmi irracjonalnie. A jednak cierpienie uszlachetnia. Czy każdego ? Nie , tylko tych, którzy potrafią się mu pokłonić i prześwietlić swoje życie, dostrzec znaki. Wielu z Was pisze do mnie o swoim cierpieniu i pyta mnie o przyczynę czy tez rozwiązanie.

Ewa Minge

Kochani nie jestem ani teologiem ani psychologiem ale mam swoją teorię, która kiedyś usłyszałam w swojej głowie, kiedy pomagałam odejść mojej konającej mamie. „Wiesz dziecko, kiedy Michał Anioł dostał za zadanie wyrzeźbić pajacyka ku radości gawiedzi, trzy razy machnął dłutem i pajac był gotowy. Ale kiedy dostał za zadanie, wyrzeźbić człowieka na podobieństwo boskie, pracował w kamieniu , w bólu długimi latami, ręce mu krwawiły, plecy bolały. Chce dziecko abyś była podobna do mnie.” Nie spałam wtedy bardzo długo, czuwałam kolejną dobę . Może były to omamy ale moje życie te 12lat temu zmieniło swój sens. Nie wiem dlaczego cierpimy, czy z powodu uszlachetniania czy innej przyczyny ale cierpimy wszyscy, bez wyjątku.

Ewa Minge

„W życiu są noce i dnie, ale są i niedziele, te jednak zdarzają się rzadziej niż w kalendarzu”. Trzeba cieszyć się każdym dniem świątecznym i celebrować go dopóki trwa. ❤️Sztuka sakralna jest jedną z piękniejszych sztuk .

Ewa Minge
Tagi

Powrót

Dołącz do naszych darczyńców