Strona główna » Filip Hajzer: Tata w jednej chwili został wielką gwiazdą

Filip Hajzer: Tata w jednej chwili został wielką gwiazdą

Dziś mijają dokładnie 24 lata od premiery programu IDŹ NA CAŁOŚĆ ? Ten dzień w sumie zmienił losy naszej rodziny.

Filip Hajzer

Tata w jednej chwili został wielką gwiazdą, a kulisy tego jak do tego doszło są tak fascynujące jak czasy, w których historia się rozgrywa. Na początku lat 90 tata już pracując jako prezenter radiowy i telewizyjny w Polsce, ciągle jeździł dorabiać w Berlinie. ?? Malował i tapetował ściany.

Filip Hajzer

Zarobki dziennikarza w Warszawie ??, a tapeciarza w RFN ?? dzieliła przepaść. Na korzyść tapet rzecz jasna. Zresztą do dziś prace tego polskiego malarza (i tapeciarza) zachwycają berlińskich estetów ? Po pracy w zachlapanej farbą czapeczce złożonej z rozkładówki Frankfurter Allgemeine Zeitung włączał TV. Miał tam ulubiony program. Z niego uczył się niemieckiego. I faktycznie musiał go intensywnie oglądać bo niemiecki ma świetny. ?

Filip Hajzer

Program emitowała telewizja Sat.1, nazywał się Geh aufs Ganze! A legendarnym prowadzącym był Jörg Draeger. Zasady były banalnie proste. 3 bramki, a w jednej ZONK – czyli figa z makiem. Tylko, że niemiecki ZONK bardziej przypominał mrówkojada niż złośliwego kota w worku. Jakieś 5 lat później tata zostaje zaproszony na casting do bliżej niesprecyzowanego programu TV. Zaprasza Polsat. Jest ostatni bo spóźniony. Wchodzi na plan i co widzi? Geh aufs Ganze! Idź na całość! Casting wygrywa z miejsca.

Filip Hajzer

W szczycie popularności hitu Polsatu tata prowadzi w Sat.1 program wspólnie z Jörgiem Draegerem. Na ten ruch decydują się niemieccy producenci, kiedy usłyszeli historię @zygmunt_chajzer ❤️ Marzenia się spełniają ?

Filip Hajzer
Zygmunt Hajzer
Filip Hajzer

Powrót

Dołącz do naszych darczyńców