Strona główna » Małe domy coraz popularniejsze wśród Polaków

Małe domy coraz popularniejsze wśród Polaków

Badanie: małe domy coraz popularniejsze wśród Polaków

Dom35m2 SUBURBAN/Diamond Module/smALLinclusive

Ponad połowa Polaków ma działki, a kolejne 20% zastanawiało się nad ich kupnem w trakcie pandemii koronawirusa. Na działkach Polacy chcą mieć domy: jak najszybciej, z minimalną liczbą formalności. Odpowiedzią na te potrzeby są domki smALLiclusive do 35m2.

W efekcie pandemii, co piąty Polak zastanawia się nad kupnem działki i postawieniem na niej domu. To samo dotyczy około 14% Polaków, którzy zainwestowali w ziemię, ale jeszcze nic na niej nie wybudowali – wynika z badania firmy Diamond Module.

„W obecnej sytuacji, domy poza miastem stają się azylem. Biorąc pod uwagę dostępność internetu bezprzewodowego mogą również służyć jako miejsce pracy zdalnej, ze wspaniałym widokiem z okien, w ciszy i spokoju, bez tłumów”

Krzysztof Żebrowski, wiceprezes Diamond Module, współtwórca domów smALLinclusive

Dla Polaków, głównymi barierami związanymi z budową domu są: zbyt wysoka cena budowy (45%), zbyt duża liczba formalności (34%) oraz zbyt długi czas budowy (20%). Dwóch na trzech ankietowanych chciałoby poświęcić na budowę domku całorocznego nie więcej niż rok. Dla takich właśnie osób rozwiązaniem są domy do 35m2, które wystarczy zgłosić do urzędu, bez czekania na pozwolenie na budowę. Do tego czas produkcji domu smALLinclusive to 30 dni.

„Każdy z siedmiu domów smALLinclusive reprezentuje odrębny styl. Przy części z nich inspiracją była architektura regionalna. Tak powstały domy: kaszubski, góralski, mazurski oraz bieszczadzki. Wśród projektów znalazły się również domy w nowoczesnej minimalistycznej stylistyce – idealne dla koneserów design-u”

Jan Piziak, architekt Diamond Module, projektant domów smALLinclusive

smALLinclusive są projektowane i budowane w Polsce, przez Diamond Module, firmę o wieloletnim doświadczeniu w budownictwie modułowym. Domy są wyposażone pod klucz, z wykończoną kuchnią, łazienką i sypialnią. Z ogrzewaniem, wszystkimi instalacjami oraz zabudową meblową.

Źródło informacji: Diamond Module/smALLinclusive

Powrót

Dołącz do naszych darczyńców