Strona główna » Sebastian Wątroba znany z serialu “W11 Wydział Śledczy” został wykiwany przez stację TVN

Sebastian Wątroba znany z serialu “W11 Wydział Śledczy” został wykiwany przez stację TVN

Dziś znów muszę Wam opowiedzieć o smutnej sytuacji. Będzie to długi tekst ale przeczytajcie proszę do końca!

Sebastian Wątroba

W dniu wczorajszym odbyła się kolejna rozprawa w Sądzie Okręgowym w Warszawie w sprawie którą my – aktorzy seriali “W11 Wydział Śledczy” i “Detektywi” wytoczyliśmy przeciwko Związek Artystów Sceny Polskiej i telewizji TVN.
Przerażające jest to, że dyrektor ZASP – Andrzej Gajewski – jak zeznała jedena ze świadków (do niedawna jeszcze pracownica ZASP) kilkakrotnie podczas zebrań Komisji ds. Repartycji Tantiem ZASP (Komisji, która zajmuje się podziałem tantiem) mówił, że trzeba zrobić wszystko i jak najdłużej przeciągać sprawę zapłaty naszych tantiem, aby nasze roszczenia uległy przedawnieniu!!!

Jest to skandal Panie Gajewski!!! Jest Pan dyrektorem instytucji, która powinna dbać o dobro i interesy aktorów, a nie być przeciwko nim!!! Takie zachowanie ma znamiona przestępstwa i mamy nadzieję, że zostanie to wnikliwie wyjaśnione w sprawie karnej z naszego zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przez Pana przestępstwa!!!
Swoją drogą zastanawiamy się czy osoba wobec, której wniesione jest oskarżenie powinna nadal zajmować stanowisko dyrektora ZASP i mam nadzieję, że chociaż tu postąpi Pan honorowo!
Panie Gajewski starszyliście mnie pozwem, że rzekomo naruszam dobre imię ZASPu, ja i inni świadkowie ciągle czekamy na ten pozew aby wreszcie opowiedzieć o Waszych podejrzanych działaniach!!!

Kochani – dla wyjaśnienia “tantiemy” to dodatkowe niezbywalne wynagrodzenie dla aktora (oprócz aktorskiej gaży za pracę na planie serialu/filmu), które aktor powinien (na podstawie ustawy) otrzymywać za każdorazową emisję serialu przez daną telewizję.
W przypadku naszych seriali tantiemy otrzymują WSZYSCY współtwórcy (np. reżyser, operator kamery, scenarzysta itd) ale nie aktorzy!!!
Prawo powinno być równe dla wszystkich!!!

To taki nietypowy post ale musiałem Wam o tym opowiedzieć bo w tym cudownym świecie telewizji nie wszystko jest cudowne!

Dziękuję za wszelkie słowa wsparcia jakie od Was dostajemy! ❤ Dziękuję ludziom z ZASP, którzy widzą bezprawne działanie tej instytucji i popierają naszą “walkę” ❤ Obiecuje, że jutro opowiem Wam o czymś miłym!!! ❤?

Sebastian Wątroba
Tagi

Powrót


Pomysł na smaczny obiadDołącz do naszych darczyńców