Strona główna » Słuchacie piosenek Sanah? Zobaczcie co robiła zanim zaczęła śpiewać

Słuchacie piosenek Sanah? Zobaczcie co robiła zanim zaczęła śpiewać

Sanah, a właściwie Zuzanna Jurczak (ur. 1997) jest wokalistką reprezentującą nurt indie pop czy art pop. Pisze również teksty, komponuje i gra na skrzypcach oraz pianinie.

Biografia Sanah

Zuzanna Jurczak urodziła się 2 września 1997 roku. Jej miastem rodzinnym jest Warszawa. Ma sześcioro rodzeństwa. Mówi w wywiadach, że jej mama również pięknie śpiewa i gra na gitarze, lecz jest w tej kwestii samoukiem.

Edukacja muzyczna

W latach 2004-2013 Zuzanna Jurczak uczęszczała do Zespołu Państwowych Ogólnokształcących Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Warszawie. Następnie przez 3 lata kontynuowała edukację muzyczną w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. W czerwcu 2019 roku zdobyła licencjat w klasie skrzypiec na Uniwersytecie Muzycznym im Fryderyka Chopina, a obecnie robi magisterkę. Zuzanna gra na skrzypcach od 7 roku życia, a w 5 klasie podstawówki zaczęła grać na pianinie, gdyż było ono dodatkowym instrumentem na którym uczyła się grać w szkole muzycznej. Piosenki zaczęła pisać już w wieku 9 lat. Były to zarysy gotowych kompozycji w postaci prostych melodii słów. Pierwsze prawdziwe i pełne piosenki powstawały, gdy miała 11-12 lat. Początkowo pomysły zapisywała w nutach, co zajmowało jej po kilka godzin, jednak później odkryła uproszczenie w postaci dyktafonu, którego używa już do po dziś dzień, gdy tylko do głowy przyjdzie jej jakiś pomysł.

Rozkwit kariery

Rodzice podarowali jej na święta prezent w postaci kilku godzin w studio nagraniowym Izabelin. Andrzej Puczyński pokazał jej utwory kolejnym osobom, w tym osobom z wytwórni Universal Music Polska i Magic Records, i w ten sposób Sanah udało się podpisać kontrakt z wytwórnią, następnie zaczęła nagrywać kolejne utwory i w końcu otworzyła kanał na YouTube. Dzięki kanałowi na YouTube została w 2019 roku dostrzeżona przez szerszą publikę. Jej twórczość docenił również Dawid Podsiadło, który na jednym ze swoich koncertów w ramach trasy “Wielkomiejski Tour” zaśpiewał jej utwór pt. Cząstka. Było to dla Sanah powodem do dużego wzruszenia i dużo to dla niej znaczy, gdyż Sanah bardzo go ceni. Młoda artystka została również zaproszona do duetu z Matt’em Dusk’iem. Efektem ich pracy stał się utwór Rich in Love, który znalazł się na wydanym w zeszłym roku albumie Kanadyjczyka – “Jet Set Jazz”.

W 2019 roku Sanah wypuściła do sieci takie utwory jak: Siebie zapytasz, Cząstka, Bez słów, Proszę pana, Koronki, Solo, Idź i Aniołom szepnij to. Wypuściła do sieci również kilka coverów, m.in. składankę 3 utworów Dawida Podsiadło pt. Projekt nieznajomy nie kłamie. Natomiast utwór Siebie zapytasz bez wsparcia mediów trafił na szczyt listy Spotify Viral TOP50, a portal Vevo dołączył Sanah we wrześniu do programu Vevo Dscvr dla najbardziej obiecujących młodych artystów. Dnia 11 października 2019 premierę miał mini-album Sanah pt. “Ja na imię niewidzialna mam”, na którym pojawiło się 7 utworów artystki. W sprzedaży pojawiła się edycja w postaci mp3 oraz wersja płyty nagrana na płycie analogowej, która wydana została w limitowanej wersji 500 sztuk i znalazła się na 1. miejscu listy sprzedaży winyli na Empik.com.

Sanah, a właściwie Zuzanna Jurczak jest piosenkarką, którą śmiało można nazwać objawieniem 2019 roku i nadzieją muzyczną na rok 2020. Jej niesamowicie przejmujący głos, wyjątkowa wrażliwość, nuta melancholii i świetne wyczucie powodują, że ilość jej fanów wzrasta z miesiąca na miesiąc. Jej wokal świetnie prezentuje się również w dynamiczniejszych aranżacjach elektronicznych.

Początkiem stycznia 2020 roku Sanah wypuściła teledysk do nowego utworu pt. Szampan, który był zapowiedzią jej debiutanckiej płyty i od tego czasu na YouTube zanotował już ponad 43 mln wyświetleń, stając się tym samym najpopularniejszym utworem artystki. Początkiem 2020 roku Sanah została nominowana do nagrody muzycznej “Fryderyk” w aż trzech kategoriach – “Debiut roku”, “Nowe wykonanie” (za utwór Projekt nieznajomy nie kłamie) i Album roku alternatywny (“Ja na imię niewidzialna mam”). Dnia 28 lutego premierę miał teledysk do utworu Melodia, który stał się jej drugim najpopularniejszym utworem w serwisie YouTube. Warto dodać, że teledyski Sanah mają niepowtarzalny styl, dotąd nie spotykany wśród popularnych twórców.

Dnia 8 maja 2020 roku Sanah wydała swój debiutancki album pt. “Królowa dram”, który w pierwszym tygodniu po premierze znalazł się na czele Oficjalnej Listy Sprzedaży w Polsce. Pomimo ogromnej popularności Sanah swoje własne koncerty zagrała dopiero początkiem lipca, będąc pierwszą z gwiazd cyklu HAŁSówka (Wrocław, Warszawa, Kraków). Była także jedną z gwiazd telewizyjnego “Koncertu dla Śląska” na Polsacie. 4 września 2020 Sanah wystąpiła w 57. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Na deskach amfiteatru odniosła sukces, zwyciężając w plebiscycie “Od Opola do Opola”.

Ciekawostki o Sanah

Zuzanna stworzyła pseudonim skracając angielską wersję swojego imienia – Susannah. Wymyśliła taki pseudonim, gdyż pisała teksty w języku angielskim i początkowo chciała trafić ze swoją muzyką za granice Polski.

Sanah śpiewa o swoich nieszczęśliwych historiach miłosnych i choć śpiewa o byciu niedostrzeganą, to jest coraz bardziej dostrzegana na polskim rynku muzycznym.

Źródło: https://zyciorysy.info/sanah/ | Zyciorysy.info

Powrót


Pomysł na smaczny obiadDołącz do naszych darczyńców