Strona główna » Zbigniew Boniek został Prezesem Honorowym Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nowym prezesem Cezary Kulesza

Zbigniew Boniek został Prezesem Honorowym Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nowym prezesem Cezary Kulesza

Podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Delegatów PZPN, które odbyło się w środę, 18 sierpnia, w warszawskim hotelu Sofitel Victoria, Zbigniew Boniek został mianowany Prezesem Honorowym Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Zbigniew Boniek związany jest z PZPN od 1999 roku. W latach 1999-2002 pełnił funkcję wiceprezesa ds. marketingu. 26 października 2012 roku został wybrany prezesem PZPN, przejmując urząd z rąk Grzegorza Laty. Cztery lata później ponownie zwyciężył w wyborach na to stanowisko. 18 sierpnia 2021 roku, po dwóch kadencjach, odszedł z PZPN. W uznaniu dla jego zasług został mianowany Prezesem Honorowym PZPN.

Łączy Nas Piłka Instagram

Zbigniew Boniek jest również drugim w historii Polakiem, który wszedł w skład Komitetu Wykonawczego UEFA. W kwietniu 2021 roku wybrano go na jednego z czterech wiceprezydentów UEFA.

Łączy Nas Piłka Instagram
Łączy Nas Piłka Instagram

Nowym prezesem został Cezary Kulesza

Cezary Andrzej Kulesza (ur. 22 czerwca 1962 w Wysokiem Mazowieckiem) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika lub napastnika, przedsiębiorca, agent muzyczny, działacz sportowy, wieloletni prezes Jagiellonii Białystok (2010–2021), prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej (od 2021). źródło Wikipedia

Ilustracja
Cezary Kulesza źródło Wikipedia

Powrót


Pomysł na smaczny obiadDołącz do naszych darczyńców